недеља, 08. август 2010.

2007 рік - Свято українського фольклору – Річний концерт

Свято українського фольклору – Річний концерт
″Вісник Коломийки″ ч.42 – грудень 2007 року

І як це вже увійшло у традицію у активностях Товариства плекання української культури «Коломийка», і цього року, у місяці грудні влаштовано Річний концерт. 8-го грудня 2007 року, у міському театрі «Добріца Мілутінович», у Сремській Митровиці зібралися всі члени Товариства «Коломийка», щоб закінчаючи цей рік, представити глядачам, яких і цього разу був повний зал, усі досягнення на полі танцю, пісні, музики, деклямації та іншого.
У домовлений час до театру завітали голова Општини п. Зоран Міщевич з дружиною –директором Установи плекання культури Срем – Зоріцею. Були присутні ще голова Української Національної Ради п. Мирослав Калинюк, парох греко-католицької церкви о. Михайло Режак і представники багатьох культурних центрів та товариств: сербського «Бранко Радечевич» та «Досітея Обрадовича», хорватського , угорського, русинського та інших.
В активностях "Коломийки", цей рік був пребогатий а окримо виступами Фольклорного ансамблю. Почали з Општинським та Регіональними оглядами фольклору, на Фестивалі Української культури "Калина" у Новому Саді, на фестивалі "Червона калина" у Дев’ятині (Босня і Херцеговина", на Міжнароднім фестивалі "Срем-фолк-фест" у Сремській Митровиці, на гостюванні у Славонському Броді ( Хорватія) і так далі...
І інші секції не дармували: вишивальна секція працює цілого року, а спільно з етно-секцією виступили на двох Етно-фестивалях, де представляли українські страви і вишивки: у Новому Саді та Білгороді.
Ріжні види активностей доповнюють загальну працю Товариства, а про усе на час інформує Вісник, який і на далі видається...
Концерт почався привітною піснеє «Зеленеє жито, зелене», яку перший раз заспівала соло співачка Ганя Шевчук у супроводі оркестру та двчат- танцюристок з вишиваними рушниками і короваєм. Група співаків джерельних пісень відспівали пісню «Звідце гора-я». Дитячий ансамбль придставив танець «Горлиця». Потім дівчата з ансамблю «Досітей Обрадович» з Ґрґуревців заспівали одну пісню. Дитячий оркестр «Коломийки» заграв дві мелодії: «Польку» та «Коломийка». І знову Група старших співаків з піснею «Ой, там коло моста». Молодіжний танцювальний ансамбль виконав танець «Чабанські гри». А тоді знову на сцені танцюристи КМТ «Досітей Обрадович» з одним танцем, а за ними іще раз показав свої декляматорські здібності Тоедор Канюга. Соловейки ансамблю тобто Дівоча вокальна група виконала пісню «Ой, у вишневому садочку», а за ними іще один декляматор – Олександра Ляхович сказала вірш, з яким виступила на Крайовому огляді декляматорів Воєводини. Група співаків джерельних пісень виконала іще дві пісні: «Ой, плевли гусоньки, раз» та «Поїхала баба в ліс», і до кінця іще два танці: Молодіжний асамбль виконав танець «Українська сюіта», а Дитячий ансамбль «Гопак».
Закінчивши програму, усі учасники вийшли на сцену іще раз поклонитися глядачам, які і цього разу щедро нагороджували учасників оплесками. І так, доки іще всі були на сцені, ведучий програми подякував членам Етно-секції за їхній труд прикрасити сцену для цієї нагоди, а члени молодіжного ансамблю приготовили подарунок для їхнього хореографа і мистецького керівника Миколи Ляховича.
Він вийшов на сцену, вражений такою несподіванкою, і сльози засяли у очах, а глядачі підтримали цей гарний гест і вдячність молоді за пожертовну працю, прилучилися бурхливим оплесками.
Цей культурний вечір продовжився у Парафіяльному залі, де почастувалися гості та учасники приготованою закускою та напитками.
Діти дістали відпочинок від репетецій піч час Різдвяних та Новорічних празників, а зараз після того починається новий рік з новими плянами, а усі умови існують, щоб успішна праця продовжилася.

Нема коментара:

Постави коментар