среда, 12. јун 2013.

Другий день 10. Фестивалю української культури «Калина»

     9. червня 2013 року у Кулі.
     Ювілейний, 10. Фестиваль української культури «Калина» манув, але залишилися сильні враження. Організатори були смілевими (бо ціла висна дощовита) і поставили сцену надворі, на спортивній площі початкової школи ім. Іси Баіча. Погода того дня була прикрасна. Кілька годин до початку святкового концерту спортивна площа і шкільне подвір’я проквітло українськими костюмами на дітях, молодих і старих учасниках.
     Концерт почав о 5 годині пополудні, доки іще світило сонце. Учасників було дуже багато, що з домашніх товариств, що гостей з інших країн. Програма концерту пройшла дуже успішно, на сцені змінювалися прикрасні українські пісні і танці. Публика насолоджувалася і нагороджувала виконавців щидрими оплесками. Було добре, що і ті учасники, які чекали своєї черги могли дивитися на виступи інших товариств.
     На концерті чергувалися товариства з такою програмою: КМТ ім. Івана Сенюка з Кули, «Козочок»- старша дитячя танцювальна група; КМТ «Калина з Інджії, «Ішла дівчина у другий бік», «Зелене листя, білі каштани»- мішана вокальна група; КПТ «Карпати» з Вербасу, «Дубо танець»- танцювальний ансамбль, «Ой, піду я в ліски»- хор, «Садом, садом, кумасенько»- мішана джерельна група, «Гопак»- танцювальний ансамбль; УКПТ «Україна» З Славонського Броду, «Вишивальниці»- танцювальний ансамбль, «Гопак»- танцювальний ансамбль, «Скрипка», «За Дунаєм», «Ой, хмелю ж мій, хмелю»- вокальна група; УКЦ «Кобзар» з Нового Саду, «Тихо над річкою»-дівоча вокальна група, «Козак від’їжджає»- вокальна група, гуцульський танець «»Марічка»- танцювальний ансамбль; КПТУ «Червона калина» з Лішні, дві народні пісні і танець; ТПУК «Коломийка» з Сремської Митровиці, представлення українського весільнього звичаю «Даровання»- джерельна група, мішана вокальна група і молодіжний танцювальний ансамбль, «Варинички»- мішана вокальна група, «Витайте в Карпати»- молодіжний танцювальний ансамбль; Будинок культури з Сівца, «Пшеніце су влатале»- частина весільнього звичаю з Сівца, «Войводіном равном»- народний оркестр, «Ала іграм све се сіграм»- серпські танці з Бачки; КМТ ім. Івана Сенюка  з Кули, «Гуцульський весільний танець»- танцювальна група, «Тече річка»- вокально-інструментальний ансамбль «Струни серця», «Терен мати коло хати»- мішана джерельна група, «Український святковий танець»- танцювальна група.

     Товариство «Коломийка» на цьогорічному фестивалі показало один новий вид активностей а саме представлення обрядових звичаїв українського народу. Приготована частина весільного звачаю «Даровання». У самій дії на сцені було майже сорок учасників. Глядачі неочікували бачити таке дійство на сцені і по їх реакціях було видно, що це їм дуже подобалося. Після концерту велика кількість знайомих приступали до коломийчан і гратулювали. У подібному настрої виконана і пісня «Варинички». Танець «Витайте в Карпати» на цьому концерті перший раз показаний і також зробив приємне враження на глядачів.    Того самого вечора показали окремий концерт гості з України. Виступив ансамбль "Орхідея" з Віниці та ансамбль "Збираж" з Збаража.    Після концерту приготовано спільну вечеру для всіх учасників. По вечірі було можлевості поспілкувати і потанцювати.


     І цей фестиваль можна оцінити позитивно і додати, що у цю пору добре плекається українська культура на цих просторах.


Нема коментара:

Постави коментар