петак, 18. мај 2012.

День Української спільноти Сербії


     17 травня, вже традиційно відзначується День Української спільноти Сербії, а цього року це відбулося у Вербасі. Святочна академія і концерт відбулися у залі КПТ «Карпати».

     На самому початку танцюристи КПТ «Карпати» виконали «Привітний танець».  
    
 Ведучі програми були Елена Кузьма і Василь Дацишин. Вони привітали присутніх і гостей та сказали кілька думок про гарну українську традицію вітання гостей і запросили голову Національної ради Українців Сербії п. Йозу Сапуна сказати пару слів. Він привітав Українців зі святом і побажав успіхів на всіх полях діяльності і особистого життя.

 Окремо привітав значних гостей: Посла України у Сербії Віктора Недопаса, Апостольського Екзарха для грекокатоликів Сербії кир Георгія Джуджара, присутніх отців, представницю міського уряду Вербасу Кароліну Пакович, представника міського уряду Кули Желька Ковач.

     До присутніх звернувся і посол Віктор Недопас. Він вітав українців з центральним празником від себе особисто та від Посольства України у Сербії а далі прочитав привітного листа від першого заступника міністра закордоних справ України Руслана Демченка. Звирнувся іще і представник міського уряду Кули Желько Сімич.
     Василь Дацишин прочитав привітного телеграма від голови Ради АКВоєводини Шандора Еґереші.
     Михайло Кржачек зачитав опширний звіт про Українську спільноту Сербії та її осягнення у житті та діяльності на всіх полях.  
     Вже традиційно на цей Національна рада Українців Сербії нагороджує поодиноких активістів за окремий внисок у збереженні національної самобутності Українців Сербії на окремих полях діяльності. Представники Національної ради Василь Дацишин, Славка Микитишин та Михайло Кржачек запршували нагороджених та вручали їм грамоти: 

Петра Ляховича з Сремської Митровиці на полі журналістики, Олександру Ляхович з Сремської Митровиці як успішного студента, Мішану групу співаків КМТ ім. Іван Сенюк з Кули на полі культури, Філипа Пронека з Кули на полі культури,  Вокально-інструментальний ансамбль «Струни серця» з Кули на полі культури, Івана Ґреґуса з Сремської Митровиці на полі спорту, Маріяну Мартінюк з Крущича на полі спорту та Євгена Кулебу з Кули за окремий внисок на полі журналістики.
    Після святочної академії продовжилося з мистецькою програмою культуриних товариств, які плекають українську культуру у Сербії.

   Перше виступило КМТ «Калина» з Інджії з мішаним хором під керівництвом Петра Закамарка, виконавши пісню «Розпрягайте хлопці коні».

Від Українського культурного центру «Кобзар» з Нового Саду виступила мішана вокальна група під керівництвом Маї Дрінчич з піснею «Горіла сосна». 

ТПУК «Коломийка» з Сремської Митровиці виступила з маолодіжним ансамблем танцю під керівництвом Миколи Ляхович з танцем «Коломийка». 

З КМТ ім. Івана Сенюка з Кули виступила група джерельних пісень з піснею «Понад став глибокий», декляматор Філип Пронек з віршем Євгена Кулеби та ВІА «Струни Серця» з піснею «Ой, гай, виноград».

 КПТ «Крпати» з Вербасу представилося ансамблем танцю під керівництвом Славка Микитишина з танцем «Гопак».
    Маніфестація відзначення Дня Української спільноти Сербії закінчилася закускою та спілкуванням знайомих. Це була добра нагода зустрінутися з земляками з інших осередків і помінятися дискусіями і розмовами про подальші активності  та плани діяльності. Діти які разом відвідували Літні школи україністики в Україні були раді потоваришувати та відновити старі знайомства і навязати нові.  

Нема коментара:

Постави коментар