понедељак, 14. јануар 2013.

Різдвяний-Річний концерт «Коломийки»


     12 січня 2013 року, театр ім. Добріца Мілутінович, Сремська Митровиця. Товариство плекання української культури «Коломийка» кожного року приготовляє все кращі Різдвяні-річні концерти. Різдвяна частина на цьому концерті була багатшою. Представлено майже ціле відбування у одній сім’ї Святого вечора.Амбієнт справді домашній, чоловік, жінка, діти і у хаті все, що годиться у таких нагодах. Це було справжне представління, під час якого звучала коляда «Свята ніч, тиха ніч». Ця коляда виконувалася зза завіси, так що виконавців не бачили глядачі. Це були: Соня Мілошевич, Таня Курман, Маріяна Жіванович-Ляхович і Надія Ляхович. Чоловік і жінка були Фетко і Славка Канюга а діти, це початкова група ансамблю «Коломийка». І дідуха принешено до хати, і соломи і діти квоктали. Перед вечерою гарно помолилися а тоді їм прийшли колядники, дитяча група з колядою «Прилетіли анегята» і з звіздою а за ними і старші, група співаків джерелних пісень з колядами «Бог предвічний» та «В вефлиємі новина». Господиня частувала колядників а тоді і самі діти пішли у село колядувати.


     Аж тоді вийшла перед глядачів ведуча Олександра Ляхович. Вона привітала присутніх глядачів і значних гостей а між ними на першому місці посла Канади Романа Ващука, першого секретара Посольства України в Сербії Богдана Коста, представників міської Влади Зорана Міщевича та Ілію Міліновіча, голову Національної ради українців Йозу Сапуна, пароха грекокатолицької церкви Вознесення Господнього о. Владіслава Варгу, Славка Микитишина і всіх гостей з інших культурних товариств та місцевостей.
     До глядачів звирнувся посол Канади Роман Ващук. Він висловив вдоволення, що запрошений українською громадою Сремської Митровиці прийти на таку шарну маніфестацію товариства «Коломийка».


    Програму почато з «Привітнем танцем», під час якого перед глядачів винисено коровай на українському рушнику. Дальшу культурну програму продовжено дитячими точками, щоб і діти показали чого гарного навчилися а що не могли показати на дитячому фестивалі «Веселка». Ання Лещук заспівала пісню «Хай живе надія», Марія Ляхович заспівала пісню «Бджілка», Валентина Налесник заспівала пісню «Кольорові сни».


 Дитячий ансамбль затанцював хореографію Стефана Сем’яніва «Гопак».


    Дальшу програму виконували дорослі і старші секції. Жіноча вокальна група заспівала пісню «Тихо над річкою», 


молодіжний ансамбль виконав танець «Коломийка», 


група співаків джерельних пісень заспівали пісню «Там у полі нивка», молодіжний ансамбль виконав танець «Гуцулка», 


Стефан Сем’янів заспівав пісню «Чорнобривці», 


чоловіча вокальна група заспівала пісню «Повіяв вітер степовий», 


молодіжний ансамбль затанцював танець «Українська сюіта». У цій частині програми вийшов перед глядачів голова товариства «Коломийка» Микола Ляхович, щоб і цього року вручити подяки деяким членам товариства. Цього року домовилися нагородити жінок, які вложили багато сил у виробнецтві костюмів для нових членів різних секцій. Нагороджені Славка Канюга, Анкіца Лукач і Соня Мілошевич, а треба згадати, що у виробнецтві костюмів досить помогла і Надія Ляхович. 
Програму продовжила мішана вокальна група піснею «А мій милий вареничків хоче» 


а ціловечірній концерт закінчив молодіжний ансамбль з танцем «Гопак».
     На кінці слід згадати тих, які приготовляли програму, Петро Ляхович придумав сценаріо і приготовав сценку Святого вечора. Малих колядників приготовила Надія Ляхович, групу співаків джерельних пісень Петро Ляхович. Дитячий ансамбль танцю приготовив Стефан Сем’янів, групи співаків: мішану, жіночу і чоловічу, приготовляв Богдан Лукач, молодіжний ансамбль танцю приготовив Микола Ляхович. Музичним супроводом керував Стефан Сем’нів а грали іще Дамір Буха, Міня і Марко Барат. Довколо іншої підготовки канцерту, прикрашування сцени, дочікування гостей та підготовки кактейлю брали участь Микола Ляхович, Еміл Ляхович, Іван Ворінський, Ігор Курман, Іван Кривошия, Никола Воротняк, Златко Кадар, Іван Барат, Фетко Канюга, Ігор Щюрк і Петро Ляхович  а від жінок Анна Ляхович, Маріца Кадар, Славка Канюга, Любіца Ляхович, Анкіца Лукач, Надія Ляхович і Катарина Воротняк...  
    Частування гостей і учасників влаштовано в «Хорватському домі». Гарно було поспілкуватися з представниками посольств, міської Влади, Національної ради, культурних і інших інситуцій а також з членами української громади з інших місцевостей.

Дякую Оксані Стецюк на фотографіях!

Нема коментара:

Постави коментар