недеља, 17. новембар 2013.

Вечір української музики – Бал, Сремська Митровиця, 2013

     16. листопада 2013. р. Сремська Митровиця, хотел Сірміум.
Товариство плекання української культури «Коломийка» вже традиційно, кожного року, у листопаді приготовляє културно.розважальну маніфестацію «Вечір української музики – Бал». Для тої великої і відповідальної праці у товаристві працює Організаційна рада Балу. Цього року цією радою головував Златко Кадар. Підготовка до Балу зачинається кілька місяців раніше а саме, перше вирішити котрого дня і в котрому обєкті, потів іти до хотелу переговорувати про ціну вечері і іншого. Коли це зроблено, тоді потрібно відвідувати спонсорів, котрі дали б дещо з своєї крамниці або підприємства для лотереї, котра також вже кожного разу організується на Балі. І на кінці залишається зробити пропагандні матеріяли і поширювати інформацію. На кінці роблять найважнішу працю, продають білети. Хоч наші Балі завжди добре поповнені відвідувачами, всетаки організаційна рада переживає чи продадуть досить білетів та чи покриються фінансові витрати.
     Цей рік був троха тяжчий щодо продажу білетів але, все-таки, на кінці і це вийшло добре. Відвідувачім було троха менше, але традиційні гості ні цього року не зрадили.
     Зал у хотелі Сірміум того вечора був святочно прикрашеним, члени оргради прейшли перші, коло вхідних дверий поклали коровай і чарки з різними напитками, щоб вже на вході привітати гостей по українському звичаї.
     Вже кілька років поспіль на нашому Балі грають музиканти з Кули. Вони також приготовилися на час, щоб всіх добре забавити.


 Коли всі зійшлися і було можна почати, голова товариства Микола Ляхович взяв мікрофона і найперше привітав всіх разом а окремо гостей із дальших середовищ: Вішеґраду, Семельців, Нового Саду, Шіду, Бачінців, Суботіци, Кули і Славонського Броду. Потім привітав значних гостей:


 Заступника голови скупштини Сремської Митровиці Зорана Міщевича, Посла Канади у Сербії Романа Ващука з дружиною, голову Української Національної ради Йозу Сапуна з дружиною, пароха грекокатолицької церкви о Владіслава Варґу з паніматкою.
     Микола тоді запросив пана Зорана Міщевича сказати пару слів. Він привітав всіх на цій маніфестації а окремо похвалив товариство «Коломийка» за те, що так старанно плекають українські традиції. Він наголосив, що вже довгі роки спілкує з нашим товариством і що любить прийти до нас у гості і що йому завжди було приємно між нами.


     Тоді до мікрофону прийшов пан Роман Ващук. Він також подякував на запрошенні і наголосив, що вже мав нагоду бути присутнім на концерті «Коломийки» і усвідомити, що вона дуже добре працює. Він передав присутнім привіти рідних і знайомих з Канади, бо як сказав, всі ми маємо когось там. Він всім побажав добрих успіхів.
     Прийшов час почати культурну частину вечора. Микола представив виконавців тої програми. Це дитячий фольклорний ансамбль і новозформована дівоча вокальна група «Горлиця», яку оформила і з ними працює Надія Ляхович.


 У групі дівчата: Моніка Барат, Аня Лещук, Анастасія Лотоцька, Марія Ляхович і Валентина Налесник. Ці дівчата співають дитячі пісні, яких написала і компонувала сама Надія Ляхович. Це було перше виконання тих пісень перед домашніми глядачами.
 Вони виконали чотири пісні: «Ми козачата», «Назви місяців», «Дощик і сніжинки» і «Люблю тата». Аня Лещук іще відспівала пісню «Планета замля».
    Після цього виступив дитячий фольклорний аесамбль. Вони показали танець «Гопак», хореографію Стефана Сем’яніва. Всі дитячі точки були дуже добре прийняті від присутніх.


     Прийшов час за початок вечері. У тих було потрібно провести молитву. За це запрошений о. Владіслав. Він скористався нагодою сказати іще парув слів. По його думці, українці Сремської Митровиці добре дбають про своє майбутнє і це було видно у попередніх виступах. Він також пригадав, що у Митровиці, у нашій парафії було організовано академію про хрещення України. Він провів молитву «Отче наш» і поблагасловив їжу.     Тоді настала найкраща частина вечора: українські пісні а найбільше танці. Простір для танцю був завжди переповниний танцюючими. Оркестра майстерньо виконувала свій обовязак. Всім було дуже гарно і весело.    Коли троха встигли повечеряти, організовано лотерею. Спонсорів і цього року було досить так що лотерея була багатою. Головну премію отримала Марія Ляхович. А зараз після того перейшлося та «Танець серця». Знову подіюм був переповниний, бо заявилося понад тридцять пар. І на кінці залишилися дві парі.


Друге місце зайняли Никола і Катарина Воротняк і на кінці залишилися Анна і Микола Ляхович. Вони як нагороду отримали торт.  
  Цього року було окремо весело бо і наймолодші старалися навчитися від старших і всіх інших танців не тільки тих, яких танцюють у ансамблі.
     Ніхто не спішив додому, аж доки не прийшов час, коли оркестра мусіла перестати грати через законне обмеження, до другої години по півночі.

     Будемо пам’ятати і цей Бал по гарній забаві і  дорогих наших гостей.

Нема коментара:

Постави коментар