среда, 20. новембар 2013.

Компакт диск українських дитячих пісень

На днях світло дня побачить перший в історії українців Сербії, і навіть в історії українців колишньої Юґославії, комапкт диск – альбом пісень для дітей на українській мові під назвою «У серця формі» автора Надії Ляхович.


     Надія Ляхович має хист писати поезії і це вона робила вже з молодості. Крім того вона має дар гарно співати і чути українську пісню з окремим почуттям. Вона за фахом педагог-вихователь і більшу частину свого життя працювала у дитячих садочках і школах, що допомогло глибше впізнати дитячі душі. З того її дару почали народжуватися і поезії для наймолодших.
     І як це все злучити в одно: писання поезій, відчуття до пісні і любов до дітей? До своєї поезії додати музику, і все!. Не тільки, що таких пісень вже написала гарне число але задумала і записати ці пісні на компакт диск, щоб чим більше дітей могли слухати і співати ці пісні.
     Надія так роздумує  про цей проект: «У історії українського народу поселеного на цих теренах не було прикладу праці та видання авторських пісень для дітей на українській мові, а потреба такого очивидна з огляду на проведення програми Української мови з елементами національної культури у загальноосвітних школах у Воєводині та ширше. Пісні підібрані так, щоб можна було їх вживати у самому проведенні уроків, або вживати на різних концертах та відзначеннях. Так само і проведення фестивалю дитячої культури «Веселка» у Кулі є нагодою приставитися з «власними» досягненнями і можливостями.
     Маю тверду надію, що після видання цього, першого компакт диску відкриються двері для інших, можливо молодших авторів, музично освічених та з нахилом до праці з дітми, щоб проявили свої здібності і можливості на цьоми полі.
     А поза тим, я хочу подякувату всім, які приклали свої сили до здійснення цього проєкту. Перш за все, дякую дівчатам, нашим солоденьким Горлицям, за їхні чудові голоси, їхню завзятість і готовість, за їхню веселість і радість. Ще так само від серця дякую всім батькам за розуміння і всебічну підтримку і допомогу, а Борисови Тайм і Степанови Петровіч за аранжмани та звукозапис. Спеціальна подяка Марині Ляхович за чудовий дізайн обкладинок. А від всіх нас разом глибокий вклін і подяка Товариству «Коломийка» за моральну і матеріальну підтримку »
    У Товаристві плекання української культури «Коломийка» є дівчата, які мають гарні голоси і люблять співати. Надія для свого проекту вибрала п’ять дівчат а саме: Моніка Барат, Аня Лещук, Анастасія Лотоцька, Марія Ляхович і Валентина Налесник. Домовилися дівочу групу назвати «Горлиці», Дитяча музична студія ТПУК «Коломийка».  Багато репетицій проведено і на кінці зроблено запис матеріялів для компакт диску, якого названо «У серця формі», а в чому допомогли Борис Тайм і Стєпан Петровіч. Компакт диск охоплює 16 пісень, а саме: «Українська абетка», «Дванадцять місяців», «Дні тижня», «Ноти», «Наша рідна планета Земля», «У ракету посідали» (Пісня для мами), «Я люблю свого тата», «Ми козачата нові», «Падав, падав, падав сніг», «Дитячя коляда», «Молитва до Святого Миколая», «Дощик і сніженки», «Благовіщення» (Була на світі дівчина), «Тиха нічка», «Ми є ангели з Небес» і «Поставали письменники».


    Дівчата приступили до співу дуже охоче і з радістю. Чи мало допомагали і батьки самих дівчат. Вони давали велику моральну підтримку. Ганя, мама Марії Ляхович поділилася з нами про це: «Від серця говорю, що я дуже захоплена піснями і цілий той час навчання і репетицій, в хаті часто чувся спів Марії і підспівування, що мене тішило. Часто було чути мелодії, які чергувалися одна за одною. Вона це дуже полюбила, бо це для неї щось велике. Справді можу сказати найвідвертіше, що це Надія з своїм серцем зуміла перенести на дівчата і я б це так сказала: «що не може досягнути рукою, може думкою». Мене, як маму дуже тішить цей проект, бо так проширюється наша культура, щоб не забулися наші корені і певно, що українська мова буде все більше врізуватися у пам’ять дітей. Одним словом, я захоплена!»
     А Таня, мама Валентини Налесник, також сказала: «Я дуже щаслива і горджуся нашими дівчатами, але і учителькою, без якої це не було б так добре. У ході обставин, коли я привозила Валентину до міста на репетиції, часто була присутньою на їхніх репетиціях. Деколи збиралися у нас вдома, так що я була 90 відсотків присутньою від початку до кінця їхньої праці. Пані Надія дуже сердечна, культурна, освічена, талановита і над усе оптимістична особа, яка випромінює позитивну енергію, і перенесла її на наші дівчата. Що стусується записування матеріалів всі похвали для Надії і дівчат. Не знаю як інші батьки, але я дуже горда своєї Ніни і іншими дівчатами, а Надії даю чисту десятку.»
     16 листопада 2013 року «Коломийка» організувала «Вечір української музики – Бал» і це була нагода, щоб і ширший аудиторіум почув кілька нових пісень. Прозвучало пять пісень, а весь зал  сповнився оплесками і оваціями. Їм сподобалися гарні пісні і усміхнені обличчя гарних дівчат, для яких на цю нагоду пошили гарній однострій.
     Очікуємо, що у найближчому часі з’явиться фінальний продукт, який знайде дорогу до рук і сердець нашим дітей, бо для них цей надзвичайний проект і призначений.
     Надія з того задоволення і вдячності дівчатам, що дали від себе чим більше могли, написала іще один вірш, призначений їм:

МИ ДІВЧАТА-ГОРЛИЦІ


Ми дівчата-горлиці,
Тільки крил у нас нема!
Нас до зірок піднімає,
Наших сердець мелодія!

Співаєм, співаєм, співаєм,
Добро у  світі величаєм!
Ми любим, - і вас закликаєм,
До нашої пісні приєднаєм!!!!!

Кругом красу шукаємо,
Радість вам даруємо.
Через пісню, мир й любов,
Дар від Бога славимо!

Співаєм, співаєм, співаєм,
Добро у світі величаєм!
Ми любим – і вас закликаєм,
До нашої пісні приєднаєм!


Надія Ляхович, 2013.

Нема коментара:

Постави коментар