петак, 03. јун 2011.

Празник у Сремській Митровиці


Празник у Сремській Митровиці

     Грекокатолицька церква Вознесення Господнього святкувала свій празник 2-го червня. Це парафіяльне свято відзначується Урочистою Літургією, на якій бере більше число священиків а окремо буде святочно, коли зможе прийти Його Приосвященство Апостольський Екзарх Владика кир Георгіє Джуджар.

     Так було і цього року на Празник у нашій церкві. Святу Літургію провадив Владика кир Георгіє Джуджар а йому помагали о. Ярослав Вовк з Вербасу, о. Владіслав Варґа з Білгороду, о. Режак Михайло з Шіду, парох римокатолицької церкви о. Едвард Шпонович з Сремської Митровиці, о. Петро Дудка з Інджії, о Мирослав Кернишин з Баня Луки.

     Проповідував сам владика, а говорив про вічне життя до якого прямують всі вірні і на зразок Вознесеного Ісуса Хреста вознесуться їхні душі на небо, де нема часу, нама ані початку ані кінця, тільки вічність. У своєму відході на небо Ісус Христос обіцяв вернутися по наші душі і поведе їх вічне життя. Владика говорив про потребу журитися і про земне життя але щоб все було на службу Богу. Він похвалив домашніх парафіянів за старання прекрасити церкву і приготовляння до празнику. Кир Георгіє Джуджар також закликав на попис громадян Р. Сербії, який відбудеться цього року і що дуже потрібно вписати і свою національну і вірську приналежність. Якщо нас буде більше, буде більша можливість очікувати поміч від самої держави.

     Під кінець Богослужіння домашній парох о. Зеновій Вовк подякував Владиці і всім священикам за те, що своєю присутністю звеличали празничну Літургію. Він привітав іще Церковний одбор з Нового Вербасу і сестер та прочан з інших наших парафій. Подякував всім парафіянам за те що так гарно приготовили церкву і парафію до Празнику. Тоді запросив всіх війти з церкви і рушити у процесію довколо церкви. Доки обходилося довколо церкви дзвонили дзвони а а коли обходили тритій раз на кожному боці церкви читалися Евангелія. Перед вхідними дверми Евангелія читав Владика кир Георгіє а потім співалися Многоліття.
     Повернувшися до церкви іще відбулося Мировання вірних. Благословіння вірних давав Владика кир Георгіє і ще два священика. 
     Іще довго парафіяни і гості затрималися на церковному подвір’ї у приємному спілкуванні. Гостей заведено до парафіяльного залу на обід а домашні пішли додому дочікувати своїх гостей.   

Нема коментара:

Постави коментар