четвртак, 22. јул 2010.

Монографія "Коломийки" - частина 8

РІЧНІ ЗБОРИ - частина 8

В суботу, 31-го січня 2004 року в приміщенні Педагогічної школи відбулися Річні збори Товариства, які були робочого характера. На порядку денному був аналіз річної активності та засвоєння плану на 2004-ий рік. Присутних було задоволняюче число, а присутний був і новий парох нашої церкви о. Михайло Режак.
На Зборах схвалено звіт і засвоєно План на 2004 рік, в якому головні завдання були:
Для танцювального гуртка репетиції повинні відбуватися два рази тижнево,
Група для навчання рідної мови повинна проводити уроки раз тижнево по два уроки,
Група для плекання народних традицій повинна зібрати українські ручні роботи і у зв'язку з цим попробувати знайти зацікавлених для вишивання,
Продовжити видавання власного засобу інформування "Вісника" з періодичністю раз місячно.
Постаратися, щоб чимбільше число членів взяло участь на літній школі україністики, залежно від можливастей і місця відбування,
Обов'язково добре приготувати програму і провести "Шевченківський вечір" у першій половині березня,
Обов'язково організувати урочисте відзначення 25-річчя від заснування "Коломийки", що має бути наприкінці червня,
Пригутувати програму і взяти участь на Фестивалі української культури "Калина,
Організувати український розважальний вечір (бал) перед початком Різдвяного посту,
Розглянути можливість подорожі Товариства і всіх зацікавлених де це буде найдоцільніше,
Прийняти одне товариство до себе в Сремській Митровиці на гастролі, можливо із спільною програмою виступу,
Чим скоріше видати Монографію Товариства "Коломийка".
Збори всі ці пропозиції підтримали.

КОНТКРЕТНА РОБОТА

Зразу після зборів всі активні члені взялися до роботи, окремо керівники груп. Так виявилося, що до общинського огляду можливо приготувати два танці: для молодшої і "старшої" груп (хоча за віком більшість танцюристів належить до молодшої), але треба дати нагоду для чимбільшого числа дітей (бо це для них найбільша нагорода). Виявилося, що хореограф Микола Ляхович і корепетитор не мають проблеми з танцями і все на час приведуть в порядок, але виявилися інші проблеми, до розв'язання яких взялися багато членів. Головне це недостача строїв для молодих танцюристів, а вже нема часу і змоги їх придбати з України. Це вирішуємо власними силами. Багато членів дома знайшли матеріал, а інші взялися до роботи. Як приклад треба згадати Надію Причепу, яка подарувала 10 метрім шовкового полотна для пошиття спідниць і шаровар. Але це не кінець і ця активність продовжиться, бо потрібний відповідний одяг і для співаків, членів оркестру та інших.

ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ ВЕЧІР

"Вечір Шевченка" успішно відбувся 13-го березня 2004-го року в майже повному залі Театру "Добріца Мілутинович", з допомогою міського КМТ "Срем". В програмі взяли участь танцювальні групи, співаки "Коломийки", учні які вивчають українську мову. Програму доповнив і рецитатор Студія "Каліопа". Всіх присутних привітав голова Товариства Петро Ляхович і секретар опщинської Культурно-освітньої спілки д-р Ненад Лемаїч, який відкрив цю урочистість і, між іншим сказав:
"Народ, який бажає мати свою національну дійсність тепер, народ котрий бажає мати свою дійсність і в майбутньому, повинен бути свідомий свого минулого, своїх традицій. З цієї традиції повинен взяти те найкраще і найбільш вартісне, те що буде надихати теперішні і наступні покоління. Українці в Сербії і українці в Сремській Митровиці багато разів показали, що вміють показати те, що найкраще з їхньої національної традиції, Вони вміють ці традиції добре спізнати, бачити як дороговказ у своїй успішній праці для збереження своєї національної самобутності і надати свій внесок у осередку, який є мултикультуральним і який може показати приклад багатьом іншим. Я вірю, що цей вечір буде красивий не лише своїм мистецьким стилем, але і як значний внесок у розвитку культури в цьому осередку".
Як гості цього "Шевченківського вечора" були: перший секретар Посольства України в Бєлграді пан Юрій Лисенко, перший секретар Посольства пан Анатолій Старостенко, завідуючий економічно-торгівельною місією Посольства пан Сергій Дрозд, голова Української національної ради в СЧГ Василь Дацишин, завідуюча відділом громалських діяльностей Общини Сремська Митровица Зоріца Міщевич та директор закладу культури "Срем" Зоріца Ґашпар. Були тут і журналісти РТВ "М", української передачі РТВ Новий Сад
В програмі зачитано вірші Тараса Шевченка і виконано пісні на його слова. На закінченні показано кінофіль про життя великого поета.

ОПШТИНСЬКИЙ І РЕГІОНАЛЬНИЙ ОГЛЯДИ

Дня 28 березня 2004 року в Сремській Митровиці відбувся Општинський огляд танцюристів. "Коломийка" взяла участь з двома групами, дитячою і молодіжною, а виступила і група співаків з українськими джерельними піснями. Молодша група танцюристів виконала танць "Гопак" у хореографії Миколи Ляховича. Молодіжна група теж виконала "Гопак", а група співаків заспівала пісні "Ой там коло моста" і "Коло млина, коло броду" під музичним супроводом Петра Ляховича на баяні. Дует Соня Мороз і Петро Ляхович виконали пісні "Ой у гаю при Дунаю" і "Ой чий кінь стоїть". За оцінкою жюрі молодша група танцюристів "Коломийки" здобула право виступити на Регіональному огляді, а молодіжна ще мусить вдосконалювати свої танці.
Тут згадуємо й імена членів молодіжного складу танцюристів, а це: Маріна Канюга, Олександра Ляхович, Ева Сем'янів, Катерина Ванчик, Івана Ванчик,Данієла Мойсовська, Івана Лукач, Соня Келячкий, Соня Дебеляк, Майда Перич, Катерина Канюга, Олександра Копистенська, Дарко Тур, Іван Гумений, Микола Мороз, Іван Грецишин, Борко Писанюк, Стефан Желем та Олександр Ляхович.
Регіональний огляд проходив у Старій Пазові, на якому виступала і молодша група танцюристів ."Коломийки". за осягнений успіх варта згадати їхні імена: Майда Перич, Олександра Копистенська, Валерія Воротняк, Катерина Канюга, Николина Ванчик, Аніта Ляхович, Емілія Чорна, Катерина і Олександра Сем'янів, Таня Душенко, Кася Кравець, Ґордана Йосипович, Моніка Барат, Снежана і Ґордана Йосипович, Драґана Антич, Мілана Лукич, Наташа Окаряченко, Ґордана Никшич, Бранка Добрняц, Стефан Желем, Oлександар Ляхович, Філіп Суботич, Мирослав і Ілія Душенко і Аца Секулич.
Треба похвалити наполегливу роботу і дітей і батьків, які їх приводили на репетиції, а і їхнього керівника, який з декотрими із згаданих працює від 1988 року і знаходить найкращі способи заохотити цю молодь до праці.Тут і невтомні корепетитори Ярослав Сем'янів і Саша Юришич, які вже роками "завжди тут, коли треба".
І ще один виступ членів "Коломийки", на цей раз на початку літа у Новому Саді, в природі, на березі Дунаю, а в організації міста та американської Фондації "АДФ". Виступило дуже багато товариств із Сербії, а найбільше з Воєводини. Кожне товартство мало коротний термін, всього 10 хвилин, а програма однак тривала від ранку до вечора. І нікому не було вкучно, бо маса глядачів мала нагоду бачити різнородність національних танців і строїв, а аматори одні других. При цьому більшість товариств презентувала свої національні страви, та і це всім було цікаве. "Колимийка" виступила з уже вдосконаленим "Гопаком" та кількома піснями. Була це і перевірка і відпочинок і нові знайомства, а не менш і афірмація українців.

Нема коментара:

Постави коментар