Біографія ТПУК "Коломийка"


ТПУК „Коломийка” – Ср. Митровиця

     «Коломийка» заснована 1979-го року перше як фольклорний ансамбль. Українська молодь Сремської Митровиці відчула потребу плекати свою культуру а здіснювали у ансамблі. З початку займалися тільки танцями а незабаром зібралися і старші люди і створили вокальну групу джерельних пісень.
     Шведко після засновання «Коломийка» почала виступати перше в Сремській Митровиці на ріжних маніфестаціях, бо працювала у рамках Будинку молоді. Вже другого року після засновання «Коломийка» виступила на Фестивалі русинів і українців «Червана ружа» в Руському Керестурі. Це був початок довгорічної успішної діяльності.
     На фестивалі «Червона ружа» в 1985 і 86 роках «Коломийка» була проголошена найкращим ансамблем і з того часу запрошують її на всі боки брати участь на оглядах і фестивалях. Більше разів «Коломийка» брала участь і в Петровцях на фестивалі «Петровацький дзвін». Вокальна група 1981-го року добилася до Фестивалю культурної спадщини Воєводини у Вршцу.
     «Коломийка» виступала в Хорватії в містах Загреб, Славонських Брод, Петровці, Вуковар і Каніжа, в Боснії і Герцеговині в містах Зворнік, Вішеґрад, Дев’ятина, Лишня, в Сербії в містах Рума, Вршац, Новий Сад, Кула, Вербас, Ґроцка, Стара Пазова, Смедерево, Новий Бечей, Білгород, Біла Церква, Кікінда, Сіріґ, Руський Керестур а ще і в країнах Румунія і Булгарія..
     Ансамбль переріс в Товариство 2003-го року, яке поширило свою діяльність, так що тепер працюють секції: дитячий, молодіжний і ветеранський танцювальні ансамблі, вокальна група джерельних пісень, вокальна дівоча група, Мішана вокальна група, співаки (солісти і дуети), оркестр, етнографічна, вишивальна секції, навчання української мови, бібліотека. В товаристві є активними понад 100 членів.
     2004-го року великою маніфестацією відзначило 25 років від засновання, а з тої самої нагоди 2005-го року видало монографію Товариства. «Коломийка» багаторазово виступала на општинських оглядах в Ср. Митровиці, а кілька разів на регіональних та крайових оглядах. 2009 року нагороджені срібною грамотою на Крайовому огляді дитячих фольклорних ансамблів АК Воєводини.
     Товариство «Коломийка» 2009
року великими маніфестаціями відзначило 30 річницю від засновання і з тої нагоди видало книжку «50 Вісників Коломийки». Того ж року товариство нагороджене Плакетою міста Сремська Митровица як найуспішніший колектив.
Товариство кожного року організує „Шевченкові вечора”, ″Річний концерт″ і „Вечір української музики – Баль”, а багато дітей відвідують Літні школи українознанства. Товариство видає двомовний інформаційник „Вісник”.
     Товариство успішно брало участь на першому, другому, та як технічний організатор третього і на четвертому, п’ятому і шостому Фестивалях української культури „Калина”. 2010 року «Коломийка» знову була господарем 7 Фестивалю української культури «Калина».

     Мішана вокальна група товариства "Коломийка" 2011 року брала участь на Фестивалі фольклорних традицій Воєводини і отримали грамоту за відмінне виконання пісні "Ой, чий то кінь стоїть".
Голова Товариства:
Микола  Ляхович – 022- 615-145; 069-1730524; nljahovic@ ptt.rs

1 коментар:

  1. Једна лепа традиција у духу неговања културе и уметности међу братским народима.
    Драго ми је што у мом граду то постоји.

    ОдговориИзбриши