недеља, 8. август 2010.

2007 рік - 100 РОКІВ «ПРОСВІТІ»

100 РОКІВ «ПРОСВІТІ»
″Вісник Коломийки″ ч.41 – жовтень 2007 року

1000 років від заснування Товариства «Просвіта» у Боснії українці у Воєводині, Сербія, урочисто відзначили 27 жовтня 2007 року в Кулі. Організатором відзначення 100-річного ювелею є Товариство української мови, літератури і культури «Просвіта», з осідком у Новому Саді, а беспосереднє завдання оргкомітету урочистості виконує філія Товариства «Просвіта» в Кулі. Товариство «Просвіта» в Автономного Краю Воєводина Республіки Сербії, після багаторічного застою, офіційно відновило свою діяльність 1981 року з правом на спадкоємство колишнього Товариства «Просвіта» в Боснії, яке було засноване українськими переселенцями до Боснії 1907 року, а перестало діяти на початку Другої світової війни на просторах Балканів в 1941 року. Маючи на увазі неабияке значення цієї громадської організації українців для розвитку та плекання національної самобутності в усі часи різних влад і режимів на цих просторах по сьогодні, сучасне покоління українців горді тим, що обстали і являються певним чинником від повали у всіх галузях суспільного життя в кожному осередку мультеетнічної Воєводини і Сербії.
16.00 год. – У залі Скупштини општини Кула відбулися урочисті збори Товариства «Просвіта», були зачитані доповіді про 100 років «Просвіти» та привітальні слова гостей із ювілеєм.
18.00 год. – Святковий протоколярний прийом іноземних делегацій у голови општини Кула.
19.00 год. – Урочистий концерт українських товариств із Воєводини.
20.30 год. – Спільна вечеря делегацій і учасників урочистості з музичною програмою у Рекреаційному центрі. ( Рідне слово)

Того дня з Сремської Митровиці ранком рушив автобус до Сомбору і Кули і повіз молодіжний танцювальний ансамбль «Коломийки», а також і групу керівників та старших членів товариства. Всі вони брали участь на усіх заходах, які влаштовано в Кулі. На урочистому концерті товариств Воєводини молодіжний ансамбль «Коломийки» відіграв значну роль, бо тільки він представив публиці українські танці. Танцюристи виконали танці: «Привітний танець», «Українську сюіту» та «Чабанські ігри».

Нема коментара:

Постави коментар