субота, 19. октобар 2013.

Історична подія – перший урок української мови у Лачарку

     З певністю можна сказати, що це історична подія. У селі Лачарак біля Сремської Митровиці українці живуть вже 70 років а це перший раз що почалося з уроками української мови для дітей початкової школи.
     Перший урок відбувся 18 жовтня 2013 у початковій школі ім Тріви Вітасовича а учителькою була Надія Ляхович з Сремської Митровиці.
     Я запросив Надію Ляхович розказати як прийшло до того і які заходи мусіло зобитися. Вона розповіла:
"Група ентузиястів, яка розуміє важлевість надавання можливості молодому поколіню ознайомлюватися із культурою і мовою народу їхніх предків, у місяці травні 2013 року із всебічною підтримкою і допомогою членів Призедії ТПУК «Коломийка», оформила анкетовий листок і організовано відвідували родини у Латярку, які мають будь який зв’язок з українською національністю.
Це були Татяна Налесник, Славка Kанюґа і Надія Ляхович.
Призбирано 23 підписи батьків, які проявили охоту щоб дитина вивчала цей предмет, що розбудило надію і дало реальну підставу для дальшої праці на введенні уроків української мови в Початковій школі в селі Латярак.

Група звернулися до Української Національної Ради і отримали листа – заклик для директора школи, Наташи Зец, і разом з анкетами та листом від інціятивної групи Татяна Налисник і Надія Ляхович відбули зустріч з директоркою школи Тріва Вітасовіч Лебарнік у Латярку, отримавше відповіодь, що вона оформить та відішли прохання до Міністерства освіти на одобрення уроків.

Це було 02.06.2013 р.

Ціле літо не було вістки від директорки, а тоді, після пару відвіден з нашого боку  перед початком навчального року, вона провела «офіційну» анкету по школі і серйозно до нашої справи почала ставитися коли, на нашу ініціятиву, на зустріч з нею прийшов Голова УНР, Йоза Сапун.
 До того ми ще запропонували і скликали батьківські збори, попросили у директорки одобрення на вжиток приміщення для зборів і офіційно запросили  Голову УНР, Йозу Сапуна, Голову  Комісії по питаннях освіти УНР, Михайла Крижачика, Голову Міста (Месної заєдніци) Латярка, Деяна Уметіча та директорку школи, Наташу Зец. Збори відбулися 25 вересня 2013 року.

В день отримування зборів, я дістала від директорки дзвінок з повідомленням, що день перед тим вона була у Новому Саді у Освітного Начальника, який усно одобрив початок навчання Української мови з елементами національної культури починаючи з місяця жовтня, із проханням надіслати йому офоційного листа і поповнині батьками анкети.
У другому колі анкетування зголосилося тільки 15 дітей на підставі чого ми отримали право на одну групу.


Ми дуже вдячні всім, які приклали свої зусилля, щоб мрія багатьох батьків з Латярку здійснилася." 
    

     У всякому разі, тепер офіційно можна сказати, що народилася іще одна школа для наших дітей. На першому уроці було 12 дітей і вони після уроку були вдоволенеми і розповіли, що їм було дуже цікаво.

     Вітаємо ентузіястів, які довели до народження цієї школи і бажаємо їм успішно і на далі продовжувати цю важливу справу для нашої громади.

Нема коментара:

Постави коментар