петак, 10. август 2012.

Срем Фолк Фест 2012


     Міжнародний фестиваль фольклору «Срем Фолк Фест 2012»  відбувається вже девятий раз у Сремській Митровиці з 9 по 12 серпня 2012 року. Організор фестивалю є Центр культури «Сірміумарт» а покровитель місто Сремська Митровиця. Кожного року на фестивалі бере участь чим більше число ансамблів з європийських країн а навіть і з других контінентів.
    Фестиваль став відомий на цілий світ а міщани Сремської Митровитці нетерпляче очікують його. Ціле місто жіє у фестивальному настроєні чотири дні, скільки триває фестиваль.

 У час, коли має почати дефіле, всі виходять до центру і місто оживає. Різноманітність костюмів, державних прапорів. Ансамблі по дорозі грають, співають, люди нагороджують їх оплесками. 

На площі у центрі міста люди обступають ансамблів колом, які за чергою показують частину свого уміння. 

Таке саме повторюється і на площі перед православною церквою св. Димитрія.
    Всі разом йдуть у напрямку Житної площі, де вже великий натовп людий. На розкопах старовенного Сірміуму поставлена велика сцена а навколо до дві тисячі глядачів. Починається свято, відкреття фестивалю. 

Всі учасники запрошені на сцені зі своїми табличками та прапорами. 

Ведуча вітає ансамблів, глядачів та значних гостей і міських керівників а між ними і Першого секретара Посольства України у Сербії п. Юрія Мансвєтова. Фестиваль відкрив заступник голови Міської ради п. Зоран Міщевич. А в тім часі і почався фаєрвер, який тривав повних десять хвилин.
     Ансамблі почали виступати і показувати різноманітність народних танців та різнобарвність костюмів. Глядачі всіх окремо нагороджували оваціями та оплесками. Виступили: домашній сербський ансамбль ім. Бранко Радічевич,  ансамбль з Нідерляндії, ансамбль Хорватського культурного центру «Срієм» з Сремської Митровиці, ансамбль з Естонії, ансамбль Угорського культурного центру «Срем» з Сремської Митровиці, ансамбль з Туриччини, 

ансамбль Товариства плекання української культури «Коломийка» з Сремської Митровиці та ансамбль з Болгарії.
     Міжнародний фестиваль «Срем Фолк Фест» вже розширився і одночасно триває і м. Рума. Першого дня у Румі виступали гості з країн: Хорватії, Словаччини, Греції, Босні і Герцеговини та ансамбль ірського танцю «Erins fiddie» з Білгороду. Всі вони виступлять другого дня у Сремській Митровиці. Другого дня ансамблі з Болгарії та Туреччини і ансамбль «Коломийки» виступлять у Румі а ансамблі з Нідерландії та Естонії виступлять у м. Врднік.
     Мер Сремської Митровиці п. Браніслав Недімович прийняв учасників у Міському будинку другого дня фестивалю, 10 серпня 2012 р. 
Нема коментара:

Постави коментар