четвртак, 22. децембар 2016.

Телевізійний запис «Святого вечора» в Товаристві "Коломийка"

21 грудня 2016 року у Сремській Митровиці члени Товариства плекання української культури «Коломийка» зійшлися до свого приміщення, щоб здійснити один гарний захід.
     2013 року товариство «Коломийка» організувала свій черговий Різдвяно-річний концерт  в якому у першій частині концерту показано представління «Святий вечір в українській хаті». Ініціятором і сценографом цієї сценки був Петро Ляхович але багато помогли і всі інші члени, бо в сценці виступили всі секції, від дитячої до найстаршої джерельної групи. Тоді це представління вийшло дуже успішно та подобалося багатьом глядачам. На наступних Річних-різдвяних концертах приготовляли щось подібне, але сценку «Святий вечір в українській хаті» більше не виконували.

     Нещодавно до керівництва «Коломийки» прийшло прохання знов приготовити цю сценку але для потреб Радіо-телебачення Воєводини. Керівники «Коломийки» дали згоду це приготовити але з одною відмінністю – сценку представлять в приміщенні товариства. Для цьої сценки знов використаний сценаріо, якого кілька років тому написав Петро Ляхович, але в підготовці секцій для цього заходу мали велику роль молодші керівники секцій: Микола Ляхович, Стефан Сем΄янів, учителька Славка Канюга, Богдан Лукач а найбільше головний актор сценки Фетко Канюга, який виконав роль господаря, роль господарки Славка Канюга і ролі дітей виконали учні української мови. У програмі ще брали участь: Дитячий хор виконав пісню «В Велиємі днес Марія причиста»; Мішана група співаків виконала пісню «Добрий вечір тобі, пане гоподарю» а Група співаків джерельних пісень заспівали «Бог предвічний», «В Велеємі новина» та «Возвеселімся всі вкуно нині».


     У представлінні було все так дуже гарно і все пригадувало на справжній Святий вечір. По стінах були розвішані ікони, прикрашені вишитими рушниками. в куті "Дідух" на підлозі солома, на столі дванадцять пісних страв, кутя, вареники, пироги, голубці, гриби, риба, фасоля, пампушки тощо. І самий настрі1й учасників був святковий так що все гарно записано камерою РБВ а нам обіцяли, що передачу зможемо подивитися на другий день Різдва, 8 січня  в "Українській панорамі". Нема коментара:

Постави коментар