недеља, 17. април 2016.

Відбувся Општинський огляд Сремської Митровиці з фольклору і традицій

     17 квітня 2016 року у Сремській Митровиці відбувся Општинський огляд фольклору і традицій. Такий огляд організується що року а організатором є Установа плекання культури «Срем». На огляді брали участь фольклорні ансамблі дитячого і дорослих категорій.
     Товариство плекання української культури «Коломийка» кожного року бере участь на цьому огляді а кожного року з інакшою програмою і складом учасників. На цьогорічному огляді виступили дві групи: Група співаків джерельних пісень і Чоловіча група співаків ветеранів.
     Група співаків джерельних пісень вже два роки представляла по одній пісні але бажалося знов спробувати і представити частину з українських традицій. Керівник цієї групи Петро Ляхович старається щоб у таких проектах були включені всі члени групи і тому приготовив з групою «вечорниці».


 На початку представління вийшли на сцену, тобто у свою хату, у вечірній час дід і баба, син і невістка і двоє дітей і внисли собі роботи: жінки дрібнити кукурязеньку для постелі а чоловіки кошик з кукрузою, яких зачали лущити. Діти у свій маленький коших набрали качанів і забавлялися у куті кімнати. Бабуся запропонувала невістці заспівати а та разом з нию почала співати пісню «Посію я конопельки. У ту мить зайшла до хати ціла група жінок і чоловікім і запросили приймити їх до хати на вечорниці.


 Всі посідали і почали в руках дещо робити з ручних робіт і продовжили співати вже зачату пісню.За той час старий господар почастував всіх горівкою. Коли жінки закінчили пісню молодий господар похвалив їх за гарний спів і запропонував чоловікам заспівати іншу пісню. Чоловіки заспівали пісню «Червона калино, чого в лузі стоїш?». Тут вони переспівувалися з жінками бо така пісня.


 По закінченні пісні до хати увійшла група молодих і запросила господарів пустити в хату щоб троха потанцювати. Коли отримали дозвіл увійшли, заграли «Чорні очка як терен» а в тім і затанцювали.


 До молодих прилучилися і старші, бо і вони також любили танцювати. Коли натанцювалися, молоді подякували і пішли собі а за тими швидко і старші люди. 

Господиня зауважила що вже пізно і що вже пора йти спати, наказала невістці повести дітей спати. Так закінчилися вечорниці. Діти, які брали участь Стефан і Міліца Шкільні з дитячого ансамблю а молоді з Групи ветеранів. На акордеоні грав Стефан Семянів.


     Чоловіча група ветеранів заспівала одну коломийку але так без музичного супроводу. Група була поділена на дві частини так що одну стрічку співала одна група а слідуючу друга. Так вони переспівувалися до кінця. Це задумав і з групою приготовив Микола Ляхович.

     Після закінчення огляду мистецькі керівники зібралися в одну кімнату послухати що скаже фаховий жюрі. Обі групи товариства «Коломийка» отримали добрі оцінки і з кількома зауваженнями перепущені йти на наступний рівень змагання, на Регіональний огляд традицій, який відбудеться 19 червня у м. Пецінці. До того часу можна ще краще приготовити ці представління і поправити на тих місцях як запропонувала фахова комісія.

Нема коментара:

Постави коментар