петак, 6. јун 2014.

Відкладені культурні маніфестації

      Травень 2014 р. у Сремській Митровиці. В той час, коли Сербію захопели великі повені, і у Сремській Митровиці тривала велика боротьба з великою водою у ріці Сава, щоб захестити місто і уникнути великої шкоди. Якось було нормальним відкласти культурні маніфестації, які були заплановані у тому періоді, на пізніші терміни. Це досить негативно відбилося для Товариства плекання української культури «Коломийка» з Сремської Митровиці. Перше дитячий танцювальний ансамбль мав виступити у центрі міста на маніфестації «Штрудлафест», 17. травня, у той самий час, коли відбувалися повені. Маніфестацію відкладено. Після успішного општинського огляду фольклору і традицій, коли «Коломийка» виступила з дитячим танцювальним ансамблем, мішаною групою співаків і групою співаків джерельних пісень, також зявелися труднощі. Дитячий танцювальний ансамбль отримав можливість виступити на Регіональному огляді, який мав відбутися 18. травня у Сремській Митровиці. Огляд за регіон Срем відкладено і зовсім не відбувся. Таким способом «Коломийка» стратила можлевість кваліфікуватися на Крайовий огляд, який вже відбувся 3 червня у Бачкій Тополі.


 Мішана група співаків і група співаків джерельних пісень також отримали можлевість виступити на Регіональному огляді традицій, який мав відбутися у м. Пецінці 31 травня. І цей огляд відкладено і з тим зявелася нова перешкода. «Коломийка» у цьому випадку мала вибирати чи виступити на Регіональному огляді традицій, чи виступити на Фестивалі української культури «Калина» у Вербасі. Показалося, що обі маніфестації иають відбутися того самого дня, 15 червня, і в той самий час. Керівники «Коломийки» не думали довго, отже, на нашому фестивалі, без сумніву, треба виступати. Голова «Коломийки» Микола Ляхович звернувся до Союзу аматорів Воєводини, щоб вирішити якось цю проблему, бо ці дві групи дуже охоче приготовлялися для цих оглядів і бажали дійти хоч до Крайового огляду традицій.


 Після довшого часу і група співаків джерельних пісень кваліфікувалася на Регіональний огляд і велика шкода, що так сталося. Також мішана група співаків – ветерани приготовили традиційний танець і шкода, що з ним не пішле на Крайовий огляд традицій. Існує ще надія, що керівники Союзу аматорів Воєводини і Культурна спілка Воєводини знайдуть рішення для цьої проблеми.

Нема коментара:

Постави коментар