петак, 8. јул 2011.

"Червона калина 2011"

Культурно-просвітна спілка українців ім. Тараса Шевченка з Баня Луки організувала 11. Огляд української культурно-мистецької творчості «Червона калина 2011» у неділю, 3. липня 2011 року. Огляд відбувся на площі коло Української церкви, в с. Дев’ятина, Општина Лакташі, БіГ.
     Суорганізаторами виявляються Координаційна рада українських спілок та організацій «Круто», українська грекокатолицька парафія з Дев’ятини та КПТ «Козак» з Лакташів. Організацію помогли Општина Лакташі, місто Баня Лука та Мінісрерство освіти та культури у Владі Р. Сербської.
     Це огляд українського фольклору представників з усіх країн бувшої Югославії але й закордону.
     Того дня о 5. годині ранком вирушив автобус з Сремської Митровиці, який повіз аматорів Товариства плекання української культури «Коломийка» до Дев’ятини, щоб взяти участь на огляді «Червона калина». На цьому місці збираються з окремої причини, бо до тої місцевості прибули перші переселенці з України 120 років тому.
     Маніфестацію відкрила голова канцеларії Посольства України Оксана Драмарецька, яка наголосила окреме значіння такого прямого плекання української культури на просторах БіГ.
     Голова Скупштини општини Лакташі Снєжана Келечевіч сказала, що таких маніфестацій, які відривають від забуття українську культуру та традицію, мало б бути іще більше, бо це добрий спосіб представити один народ.
     На огляді виступили, крім товариств з Біг, і товариства з Сербії, Хорватії, Словенії, України та Канади. Відслужено Святу Літургію у грекокатолицькій церкві Усіння пресвятої Богородиці у Дев’ятині, а організовані спортивні та рекреативні спілкування, доповнені традиційною українською музикою та багатою трапизою.

     У культурній частині програми виступили: КПСУ ім. Тараса Шевченка з Баня Луки, УС ім. Івана Франка з Хорвачан, КПСУ «Червона калина» з Лішні, КПТ ім. Тараса Шевченка з Прнявору, УКПТ ім. Івана Франка з Вуковару (РХ),  УКПТ « Україна» з Славонського Броду (РХ), КПТУ «Карпати» з Липовлян (РХ), УКПТ ім. Тараса Шевченка з Каніжі (РХ), ТПУК «Коломийка» з Сремської Митровиці (Сербія), Т «Карпати» з Любляни (Словенія) та КМТ «Младост» з Залужанів.    
      Автобус з Сремської Митровиці прибув до Дев’ятини на час а далі все відбувалося по передбаченій програмі. Олександр Ляхович, один із ведучих танцюристів молодіжного ансамблю танцю «Коломийка» розповів, що на Огляді брало участь десятка ансамблів. Молодіжна група «коломийка» представив танець «Гопак». По обіді молодь мала нагоду гарно розважатися у парку, танцювати по тактах гарної української музики. Пізніше влаштовано спортивні забави на спортивній площі біля школи.
     Славка Басіщюк, співачка у групі співаків джерельних пісень «Коломийка», розповіла: «Нам у Дев’ятині було дуже гарно, дуже гарно бо погода була дуже приємна, ні зимно, ні гарячо. Ми прибули до Дев’ятини доки іще тривала Служба Божа так що і ми могли брати участь.Наша група гарно відспівала пісню «Ой звіци гора, звіци другая» а супроводжував з акордеоном Стефан Сім’янів. Було багато народу. По закінсенні концерту всі разом обідали, танцювали, слухали музику, відпочивали у тіні стародавних дубів. Стрічалися із знайомими українцями з інших країв. Додому вирушили о п’ятій годині пополудні і у дорозі було добре і все перейшло як треба.    Знімки взяті від Михайла П'єкні з Фейсбуку.

Нема коментара:

Постави коментар