недеља, 22. септембар 2013.

Крайовий огляд традицій Воєводини

Крайовий огляд традицій Воєводини
-
35 Фестиваль фольклорних традицій Воєводини

     21 вересня 2013 р. у Вербасі. 35 Фестиваль фольклорних традицій Воєводини або як ми звекли казати Крайовий огляд традицій Воєводини відбувався протягом трйох днів – 20, 21 і 22 вересня у Вербасі. Першого дня відбувався Регіональний огляд дитячих фольклорних а ансамбль. Другого і третього дня відбувався огляд фольклорних традицій. В тих днях було навязано ще кілька подібних маніфестацій а все спільно відбувалося або у спортивному центрі Вербасу або на площі перед ним. Відбувалися ще 6. Ринок старих ремесел і домашнього виробництва та 6. Виставка і деґустація традиційних страв.
     На цогорічному огляді Товариство плекання української культури «Коломийка» брало участь з представленням весільного звичаю «Даровання». Це перший раз, що одне українське товариство почало займатися такими представліннями. Цього року перше зробили призентацію різдвяного звичаю «Святий вечір у українській хаті» а зараз після того почалася підготовка іншого представління. Найкращі українські звичаї є весільні і саме тому це в нашому товаристві здавалася цікавою темою для представління. З тим представлінням «Коломийка» найперше перейшла через два огляди, општинський та регіональний. Кожного разу журі звертав увагу виконавцям на диякі недоліки але дуже добре оцінював намагання нашого товариства почати представляти весільні звичаї на сцені і саму чисильність виконавців на сцені. Так і дійшли до цього Крайового огляду.
    Участь на Крайовому огляді для всіх товариств вважається великим успіхом а так само і у нашому товаристві. Це третій раз, що наше товариство виступало на Крайовому огляді, перше Дитячий фольклорний ансамбль, потім Мішана вокальна група а тепер , так сказати Традиційна група. У цій групі спільно виступало біля сорок виконавців з три генерації членів, Група співаків джерельних пісень, Мішана вокальна група і Молодіжний фольклорний ансамбль.
    На цьогорічному Огляді другого дня мало виступити 36 ансамблів. Між ними була «Коломийка» і КМТ ім. Іван Сенюк з Кули.
     Товариство «Коломийка» брала участь і на маніфестаціях презентації і виставки вишивок і традиційних страв. Ми на два станди виложили наші вишивки, ручні вироби а з традиційних страв були вареники, тертюхи, пероги і багато сорт колачів.     Організатор постарався зробити ще щось, щоб ці дні були цікавими для глядачів. З помічю КМТ «Карпати « з Вербасу було запрошено Мистецьких коликтив пісні і танцю «Галичини» з Львова – України. Вони виступали у всі три дні. А другого дня, коли ми були присутні, вони виступали на сцені, поставленій на площі перед Спортивнім центром. Вони дуже вміло представляли атрактивні танці і пісні з Київщини, Галичини і Закарпаття. Було чути і лемківських пісень. Того дня на тій другій сцені виступали і наші товариства з танцями а саме, КМТ ім. Іван Сенюк з Кули, КМТ «Карпати» з Вербасу і ТПУК «Коломийка» з Сремської Митровиці. Зовнішній концерт відбувався в дуже приємній атмосвері і дружньому спілкуванні українських товариств з Сербії і України. Глядачі відчули цю позитивну енергію і за те щиро вітали всіх учасників оплесками.
     За той час у спортивному залі відбувалося оцінювання учасників традиціних представлінь. І знову «Коломийка» отримала похвали за добру ідею і задум презентувати народні звичаї і традиції а також і за чисельність ансамблю. Чи підемо на Державний огляд традицій Сербії, що було б по перший раз для «Коломики» не знаємо але будемо чекати таку вістку. За той час у товаристві буде працюватися з таким самим ентузіязмом як і до тепер.

     Журі оглядів були Ґордана Роґанович – етномузиколог та Слободанка Рац – хореограф.


Нема коментара:

Постави коментар