недеља, 22. новембар 2015.

Вечір української музики – Бал 2015

     21 листопада 2015 року у Сремській Митровиці відбулася традиційна культурно-забавна маніфестація Вечір української музики – Бал. Це одна з чергових маніфестацій, яку організує Товариство плекання української культури «Коломийка». Бал звичайно відбувається у передостанню суботу листопада тому що у останню суботу відзначається память на жертви Голодомору у Україні. Бал задуманий так щоб своїм змістом і часом відбування пригадав на старий український звичай організовання пещення перед різдвяним постом.
     Бал цього року відбувся у новому преміщенні, у святковому залі «Радосніца», який є дуже гарний і просторий. Ця культурно-забавна маніфестація є дуже популярна у наших людей і туму завжди будуть присутні майже всі українці Сремсьої Митровиці а також і гості з других осередків.


     Від запрошених гостей були: заступник мера Сремської Митровиці Томіслав Янковіч, представник Посольства України у Сербії – перший секретар з крнсульських питань Джигун Микола, представник міскького правління культури і спорту Міра Марковіч, парох грекокатолицької церкви Вознесіння Господнього о. Владіслав Варґа.
      Бал відкрито культурною програмою, у якій своє уміння показали діти які навчають українську мову у основній школі ім. Йован Попович. 


Перше показали маленьку сценку «Три метелики і три тульпани» потім ця сама група заспівала пісню «Два рівники, два півники». 


Валентина Налесник заспівала пісню «Одна калина» а 


Марія Ляхович пісню «Перше почуття». Це програма з якої ці діти виступили на Фестивалі дитячої української творчості «Веселка». Дітей приготовляли учителька Славка Канюга і Стефан Семянів. Програма була дуже добре прийнята присутніми і нагороджена щидрими оплесками.
     Гостей привітав і відкрив Бал голова товариства «Коломийка» Микола Ляхович, пояснивши як прийшлося до організації щорічного Балу що є своєрідноим продовженням старого звичаю організувати пущення перед різдвяним постом. 


Він запросив взяти слово заступника мера Томіслава Янковіча, який похвалив мултикультуральність Сремської Митровиці і з цьої нагоди похвалив місцевих українців за зберігання своіх звичаїв і традиції і за добру промоцію міста Сремська Митровиця. Перед вечерою молитву провів і поблагасловив їжу о. Варґа.


     Присутніх прикрасним виконанням українських і сербських пісень оркестр «Забава» з Кули. 


Дуже багато танцювалося а крім танців були організовані забави для присутніх лотерея і танець серця. Ведучими цих забавних ігор були Еміл Ляхович і Ігор Курман.

      І знову Бал виконав своє задовження, показав красу української музики а присутні розійшлися задоволені. Вже традиційно під час нашого Балу надворі напає сніг а так було і цього року. Лотерею спонсорували наступні підприємства за що їм висловлюємо подяку.


Нема коментара:

Постави коментар