понедељак, 8. јун 2015.

"Коломийка" отримала нове приміщення

     Товариство плекання української культури „Коломийка” заєреструвалося 2003-го року а одна з головних завдань поставлене й питання придбання власного будинку. Зрозуміло, що „Коломийка” ще довго не зможе купити для себе власного будинку, а тим часом треба винаходити інші рішення.
     Від реєстрації аматори „Коломийки” проводять свої активності у Основній школі ім. Йован Попович, яка знаходиться у частині міста, у котрій мешкає найбільше українців. Це є добрим рішенням але все ж таки Товариство не мало своє офіційне приміщення і тому Керівна рада часто зверталася до міського уряду з проханням наділення такого приміщення. Вони у відповідь у кожній нагоді обіцювали, що постараються наділити відповідальні приміщення чим скоріше буде можливим.
      2005-го року, у місяці вересні, звістили нас, що такі  кімнати знайдено і, що наділюються Товаристві „Коломицка” на безкоштовне вживання у наступних три роки. Також запросили Голову Керівної ради Товариства Івана Мороза прийти до Мира Сремської Мітровиці пана Зорана Міщевича і підписати контракт про наділення цього приміщення.

Малюють старе приміщення 2005 року.

     Приміщення невелике але добре принадилося товаристві протягом десять років. Тут відбулося багато репетицій вокальних груп, нечисленно разів тут збералися члени на якісь товаришування.
     Всі ці роки «Коломийка» користала це приміщення безкоштовно але цього року обставини трохи змінелися, всі спілки і товариства, які отримали приміщення від міського уряду будуть платити якусь ренту. У товаристві дізналися, що вже роками стоїть порожний будинок локального самоврядування, який знаходиться ближче центру міста і є на кращому місці. Будинок через довгі роки невживання добре занедбаний  і тому може ніхто інший не бажав шукати це приміщення. Богдан Лукач, який працює у локальному самоврядуванні тої частини міста а це був їхній бувший будинок, запропонував шукати це приміщення. У міському уряді довго роздумували але на кінці згодилися і надали це приміщення товариству «Коломийка».

Відновлення нового приміщення

Ненад Лещук

Відпочинок і обід

Переселювання з старого приміщення

ще багато праці у новому приміщенні

     Велика праця очікувала членів товариства на чолі яких голова Микола Ляхович, щоб цей будинок відновити і довести до кращого стану. Щастя, що між членами є різні фахівці а між ними і малярі. Ненад Лещук, його брат Педя і батько Петро добре наробилися протягом кількох днів, щоб відновити і помалювати стіни старого будинку а їм помагали всі інші члени.

кращий вигляд

збираються на першу пробу

     Офіційно від 1 червня Товариство «Коломийка» користає нове приміщення. Товариство отримало матеріяльну допомогу для ремонту будинку від Крайового уряду АКВ а сподіємося, що Національна рада української меншини також надасть допомогу,

зовнішний вигляд

 бо потрібно будинок ще відновити і ззовні а ще головніше до вулиці, щоб не встидалися виглядом будинку і щоб всім було приємніше, і домашнім членам і майбутнім гостям, які відвідуватимуть товариство «Коломийка» у різних нагодах.   

Нема коментара:

Постави коментар